Dodany przez Mirosław Popławski, czwartek, 23 10 2014

Smaczny obiad w dobrej cenie

Są okazje, że smaczny obiad chcemy zjeść w restauracji.

Nie musi to być żadna ważna uroczystość, czasem posiłek poza domem oznacza spotkanie z przyjaciółmi czy randkę z zoną, która już nie ma ochoty gotować. Bez względu jaki jest powód jedzenia w restauracji i czy korzysta się z tego często czy okazyjnie warto wybrać taką restaurację, która spełni oczekiwania i będzie naprawdę godna polecenia.

Można więc w tym miejscu zadać sobie pytanie jaka powinna być dobra restauracja? Jak zdecydować się na restaurację, której nie znamy, a nie chcemy zaliczyć przysłowiowej wpadki? Przede wszystkim warto wybrać takie miejsce, gdzie na parkingu stoją samochody, a w środku są ludzie i to najlepiej miejscowi- czyli tacy, którzy to miejsce znają. Jeśli odwiedzi się nieuczęszczany lokal, to fakt jedzenie będzie podane szybko, ale o jego jakości już można dyskutować. Wybierając restaurację ważne jest aby pamiętać o następujących czynnikach, które składają się na całość:

1.    Podstawą jest dobry i smaczny posiłek! O tym muszą pamiętać właściciele i cały personel. Przygotowane posiłki muszą być świeże, urozmaicone, tak by każdy mógł znaleźć coś dla siebie, jak również elegancko podane.
2.    Bogata karta dań świadczy o otwartości na klienta, choć warto również skorzystać z usług restauracji, która ma określony profil i specjalizuje się w daniach danego gatunku np. kuchnia włoska, polska czy chińska.

3.    Nie można zapominać, że również bogata powinna być karta napojów czy trunków, szczególnie gdy w danym miejscu chce się spędzić wieczór w miłym towarzystwie.

4.    Również styl i urządzenie lokalu ma znaczenie, przecież nikt nie chce jeść nawet najsmaczniejszego obiadu  obskurnym miejscu, przy brudnym obrusie. Ważne są również komfort i wygoda.

5.    Nie mniej ważna jest miła i przyjazna atmosfera jaka panuje w lokalu. Uprzejmy i pomocny personel zachęca do spędzenia czasu w danym miejscu.

6.    Różnorodność  oferty- powinno to być miejsce gdzie można zjeść obiad, ale i urządzić uroczystość rodziną. Na pewno dobrze widziane są propozycje jak wieczorki tematyczne czy zabawy taneczne.

Fotorelacja

restauracja
catering
żywienie