Podobne artykuły

 • Innowacje pomogą wskoczyć gospodarce do wyższej ligi

  Kluczowym wyzwaniem był dziś zaspokojenie rosnących aspiracji społeczeństwa mierzonych poziomem dobrobytu. Potrzebna był i lepsza współpraca między nauką a biznesem - uznali uczestnicy debaty "Centralny Okręg Przemysłowy. na kierunku innowacyjnej gospodarki na Polsce", która odbyła się na Stalowej Woli z okazji 80-lecia COP.

 • Glapiński: na przyszłym roku wzrost gospodarki niższy niż na obecnym, lecz przyzwoity

  W przyszłym roku wzrost gospodarki będzie niższy niż na obecnym, lecz przyzwoity, blisko naturalnej stopy wzrostu między 3,5-4 proc. - mówił na środę na konferencji prasowej po posiedzeniu RPP prezes NBP Adam Glapiński.

 • Chcemy kupować coraz więcej mieszkań, nawet bez rządowego programu

  W półroczu 2017 r. banki udzieliły 108 tys. kredytów mieszkaniowych, tj. o 5,7 proc. więcej niż na 2016 r. Dobre wyniki wiązano na ogół z programem MdM. a może jednak słusznie?

 • Wielka Brytania namawia palaczy do przejścia na e-papierosy

  W przyszłym miesiącu na brytyjskiej telewizji widzowie zobaczą kampanię przekonującą palaczy do rzucenia palenia używając papierosów elektronicznych. Autorem spotów był rządowa agencja do spraw zdrowia publicznego.

Dodany przez Waldemar Treliński, czwartek, 17 02 2015

Rodzaje miodu i jego właściwości

Niejednokrotnie słyszymy powiedzenie, że coś, co spotyka nas dobrego, to jest miód na naszą duszę.

Dzieje się tak nie bez przyczyny, ponieważ miód jest nie tylko smacznym, naturalnym produktem, ale także posiada właściwości lecznicze.

Istnieje wiele rodzajów miodu. Może być miód pszczeli spadziowy, rzepakowy, akacjowy, wielokwiatowy, gryczany, lipowy oraz na przykład wrzosowy. Niezależnie od gatunku każdy z nich – może poza gryczanym – ma piękną złotawą barwę i jest prawie przezroczysty.

Wracając do właściwości leczniczych wytwarzanych przez pszczoły produktów, można śmiało powiedzieć, że są one nie do przecenienia i wspomagają leczenie wielu schorzeń.

Weźmy pod uwagę chociażby miód lipowy. Do najważniejszych cech charakterystycznych tego miodu należy działanie przeciwgorączkowe. Ponadto jest stosowany w leczeniu przeziębienia oraz grypy.

Posiada także właściwości, dzięki którym łatwiej zasypiamy i lepiej radzimy sobie ze stresem. Nie ulega więc wątpliwości, że miód lipowy jako środek wspomagający leczenie powinien znajdować się w każdym domu.

Chociaż najmniej słodki jest miód spadziowy, również posiada wyjątkowe właściwości lecznicze. Przede wszystkim na jego bazie produkuje się syropy wykrztuśne mające zielonkawą barwę i działające z jednej strony przeciwzapalnie, z drugiej natomiast przeciwbakteryjnie.

Miód wielokwiatowy natomiast może być stosowany w leczeniu zapalenia gardła, przeziębień, anemii. Ten bardzo słodki płyn posiada także wpływ na wzrost sił witalnych człowieka.

Fotorelacja

catering
gastronomia
jedzenie