Restauracja

Catering okolicznościowy

Artykuły powiązane: catering, jedzenie, restauracja

Catering okolicznościowy

(...) Do niedawna catering kojarzony był z imprezami biznesowymi, organizowanymi w firmach. Spotkania z ważnymi klientami czy przedświąteczne spotkania dla wszystkich pracowników musiały mieć odpowiednią oprawę, zatem przedsiębiorstwa chętnie sięgały po catering okolicznościowy. Takie usługi są coraz popularniejsze, a po potrawy przygotowane w restauracjach sięgają również osoby prywatne, zamawiając potrawy na święta, ale również na różnego rodzaju imprezy rodzinne.Sam catering oferowany jest przez wiodące restauracje jako uzupełnienie oferty restauracyjnej. Zamówienie wybranych potraw daje możliwość przygotowania uroczystej kolacji czy chrzcin dziecka we własnym domu. W ramach cateringu (...)

Dodany przez Waldemar Treliński, sobota, 09 02 2015

Smaczny obiad w dobrej cenie

Artykuły powiązane: catering, restauracja, żywienie

Smaczny obiad w dobrej cenie

(...) tacy, którzy to miejsce znają. Jeśli odwiedzi się nieuczęszczany lokal, to fakt jedzenie będzie podane szybko, ale o jego jakości już można dyskutować. Wybierając restaurację ważne jest aby pamiętać o następujących czynnikach, które składają się na całość: 1.    Podstawą jest dobry i smaczny posiłek! O tym muszą pamiętać właściciele i cały personel. Przygotowane posiłki muszą być świeże, urozmaicone, tak by każdy mógł znaleźć coś dla siebie, jak również elegancko podane. 2.    Bogata karta dań świadczy o otwartości na klienta, choć warto również skorzystać z usług restauracji, która ma określony profil i specjalizuje się w daniach danego gatunku np. kuchnia włoska, polska czy (...)

Dodany przez Mirosław Popławski, sobota, 23 10 2014

Kawa - kawał historii

Artykuły powiązane: catering, gastronomia, restauracja

Kawa - kawał historii

(...) Kawa palona wykorzystywana po raz pierwszy była w I tysiącleciu p.n.e. w Etiopii. Pierwotnie kawę paloną gotowano z dodatkami soli i masła. Warto wspomnieć, że w tych czasach nikt jeszcze nie hodował kawy, mieszkańcom musiało wystarczyć to co udało się uzbierać z naturalnych stanowisk. Według historyków, kawa palona przywieziona została przez kupców arabskich do Jemenu dopiero w XIII wieku. To właśnie tam opracowano metody preparowania nasion przez prażenie. Warto wspomnieć, ze w Jemenie do dnia dzisiejszego produkowana jest najdroższa kawa na świecie.W Polsce kawa palona po raz pierwszy zawitała w XVII wieku. Przywieźli ją do Nas z Mołdawii Turkowie. Moda na spożywanie kawy zapanowała dopiero w XVIII wieku. W tym czasie powstawały również pierwsze kawiarnie zwane (...)

Dodany przez Waldemar Treliński, sobota, 19 07 2014

Restauracja sushi

Artykuły powiązane: bankiety, catering, imprezy okolicznościowe, restauracja, sushi, wrocław

Restauracja sushi

(...) zbyt dużo interesującego do zaproponowania.Rozwijający się nadzwyczaj ekspansywnie biznes we Wrocławiu, spotkania firmowe, powstające firmy - wszystko to spowodowało wzrost zapotrzebowania na profesjonalne usługi cateringowe, które zaopatrzą w żywność imprezy (...)

Dodany przez Waldemar Treliński, sobota, 19 02 2014

Gastronomia w Krakowie

Artykuły powiązane: kraków, restauracja, restauracje

Gastronomia w Krakowie

(...) japońskich, tajwańskich i wreszcie chińskich. Dobra restauracja japońska zlokalizowana przy ulicy Mariackiej w Krakowie serwuje wykwintne oraz wyborne dania z owoców morza a także surowych ryb. Restauracja japońska  oferuje dodatkowo usługi cateringowe, obsługuje imprezy okolicznościowe oraz bankiety firmowe. Moda na kuchnię włoską poskutkowała tym, że w Krakowie otworzono nową włoską restaurację. To klasyczny i świetnie usytuowany lokal tuż przy ulicy Świdnickiej. Lokal jest restauracją, lecz świadczy również usługi cateringowe dla firm, organizuje imprezy (...)

Dodany przez Waldemar Treliński, sobota, 09 01 2014