Jedzenie

Rodzaje miodu i jego właściwości

Artykuły powiązane: catering, gastronomia, jedzenie

Rodzaje miodu i jego właściwości

(...) Niejednokrotnie słyszymy powiedzenie, że coś, co spotyka nas dobrego, to jest miód na naszą duszę. Dzieje się tak nie bez przyczyny, ponieważ miód jest nie tylko smacznym, naturalnym produktem, ale także posiada właściwości lecznicze. Istnieje wiele rodzajów miodu. Może być miód pszczeli spadziowy, rzepakowy, akacjowy, wielokwiatowy, gryczany, lipowy oraz na przykład wrzosowy. Niezależnie od gatunku każdy z nich – może poza gryczanym – ma piękną złotawą barwę i jest prawie przezroczysty. Wracając (...)

Dodany przez Waldemar Treliński, sobota, 17 02 2015

Catering okolicznościowy

Artykuły powiązane: catering, jedzenie, restauracja

Catering okolicznościowy

(...) można zamawiać zarówno przekąski i dania na zimno, jak i dania, które będą serwowane po podgrzaniu oraz apetyczne sałatki i dodatki. Niektóre restauracje oferują także zestaw napojów, w innych z kolei można zamawiać ciasta i okolicznościowe torty. Zamawianie słodkich deserów sprawia, że usługi cateringu są coraz chętniej wykorzystywane także podczas przyjęć domowych.Jednak sam catering okolicznościowy to nie tylko dania, które można zamawiać z wyprzedzeniem i na wynos. Bardzo często to właśnie usługi cateringowe pozwalają na zorganizowanie wesel czy przyjęć komunijnych w wynajętych salach.Organizatorzy mogą skorzystać z bogatego zestawu dań, które oferuje restauracja i wybrać (...)

Dodany przez Waldemar Treliński, sobota, 09 02 2015

Gdzie zjeść we Wrocławiu?

Artykuły powiązane: catering, jedzenie, restauracje

Gdzie zjeść we Wrocławiu?

(...) jest pizza neapolitańska. Została ona określona tradycyjnym włoskim przysmakiem i można ją komercyjnie przyrządzać tylko wedle szczegółowo określonej receptury. Oprócz niej możemy jeszcze znaleźć takie pizze jak sycylijska, pizza biała, albo pizza typu Lazio.Pizzeria z Wrocławia serwuje smaczną pizzę, zapiekanki i sałatki.Wiele osób może pozwolić sobie na kupno pizzy, zarówno w lokalu restauracyjnym jak i w jakimś markecie. Praktycznie każdy mógłby pozwolić sobie również na to, że wykaże się swoimi kulinarnymi umiejętnościami i zrobi pizzę w domu. Na pewno niezbędny będzie do wykonania tego zadania stosowny i wartościowy przepis na pizzę. Samo ciasto na pizzę nie jest trudne do sporządzenia, ale trzeba jednak dowiedzieć się konkretnie tego jakich użyć elementów i w jakich ilościach.Nie mniej chyba żadna lubelska pizzeria nie narzeka na brak amatorów pizzy. Jak się można domyślać główny trzon klientów stanowią młodzi ludzie, ale nie tylko! Każda pizzeria z reguły jest miejscem (...)

Dodany przez Waldemar Treliński, sobota, 25 02 2014

Na czym polega proces liofilizacji?

Artykuły powiązane: jedzenie, konserwacja żywności, żywność

Na czym polega proces liofilizacji?

(...) Ostatnio jednak także produkuje się żywność liofilizowaną dla codziennego domowego stosowania jako najbardziej zdrową, zawierająca wszystkie niezbędne składniki do prawidłowego odżywiania. Stosuje się ją również w: laboratoriach chemicznych, biotechnologii, archeologii, zakładach farmaceutycznych. Liofilizowana żywność jest lekka i co bardzo ważne, zachowuje wszystkie witaminy, składniki odżywcze i minerały. Liofilizacja (ang. freeze dried) jest jedną z najskuteczniejszych metod utrwalania żywności. Liofilizowane (...)

Dodany przez Mirosław Popławski, sobota, 30 12 2013