Podobne artykuły

 • Morawiecki: Nie wykluczam ponownej nowelizacji tegorocznego budżetu

  Nie wykluczam ponownej nowelizacji tegorocznego budżetu - poinformował wicepremier, minister rozwoju finansów Mateusz Morawiecki. Wskazał, że resort finansów chce wykorzystać dobrą sytuację budżetu do "realizacji zobowiązań z przeszłości".

 • Sztuczna inteligencja spowoduje wybuch nowych miejsc pracy?

  Sztuczna inteligencja (AI) był teraz dziś częścią rzeczywistości biznesowej, a na najbliższych latach należy spodziewać się, że na znaczącym stopniu będzie decydować o konkurencyjności firm. Aż 37 proc. przedsiębiorstw teraz na tej chwili wykorzystuje sztuczną inteligencję dzięki dostępnym na rynku rozwiązaniom jak np. CRM. Kolejnych 22 proc. planuje zrobić to na najbliższym czasie.

 • Za zakupy na internecie zapłacisz później

  Klienci kupujący na sklepach internetowych będą mogli skorzystać z odroczonej płatności, co na praktyce oznacza, że za zakupy z e-sklepu zapłacą dopiero 2 tygodnie po ich dostawie.

 • Rewizje u byłych członków zarządu chorwackiego koncernu Agrokor

  Ponad 300 chorwackich policjantów prowadziło na poniedziałek rewizje na ok. 60 miejscach na ramach operacji przeciwko byłemu zarządowi koncernu rolno-spożywczego Agrokor - największej prywatnej firmy na Chorwacji.

Dodany przez Waldemar Treliński, czwartek, 25 02 2014

Gdzie zjeść we Wrocławiu?

Każdy region Polski znany jest z przywiązania do różnych dań.

Wrocław można nazwać typowym miastem studenckim, nie dziwne więc, że w tym mieście jest ogromna ilość smakoszów pizzy – jedzenia, które można zamówić chyba w każdej knajpie i w każdej restauracji, a i z powodzeniem można je też przyrządzić samemu w domu.

Pizza to nic innego jak placek drożdżowy, posypany smakowitymi dodatkami i pieczony później w piecu. Ta niezwykle banalna i trochę zbyt ogólna charakterystyka tego dania pewnie przyprawiła by nie jednego mieszkańca Włoch i nie jednego prawdziwego smakosza tego dania o niemały zawrót głowy, niemniej ma na celu uwypuklenie tego, że nie jest to danie specjalnie trudne do przyrządzenia. A co za tym idzie – jest ono ogólnodostępne i to jest właśnie jego ogromna wartość.

Pizza ma wiele odmian, i mimo tego, iż niezmiennie będzie to placek drożdżowy z dodatkami, to jednak z reguły od tych dodatków zależy rodzaj pizzy. I tak jedną z tych najbardziej bardziej znanych na całym świecie jest pizza neapolitańska. Została ona określona tradycyjnym włoskim przysmakiem i można ją komercyjnie przyrządzać tylko wedle szczegółowo określonej receptury. Oprócz niej możemy jeszcze znaleźć takie pizze jak sycylijska, pizza biała, albo pizza typu Lazio.

Pizzeria z Wrocławia serwuje smaczną pizzę, zapiekanki i sałatki.

Wiele osób może pozwolić sobie na kupno pizzy, zarówno w lokalu restauracyjnym jak i w jakimś markecie. Praktycznie każdy mógłby pozwolić sobie również na to, że wykaże się swoimi kulinarnymi umiejętnościami i zrobi pizzę w domu. Na pewno niezbędny będzie do wykonania tego zadania stosowny i wartościowy przepis na pizzę. Samo ciasto na pizzę nie jest trudne do sporządzenia, ale trzeba jednak dowiedzieć się konkretnie tego jakich użyć elementów i w jakich ilościach.

Nie mniej chyba żadna lubelska pizzeria nie narzeka na brak amatorów pizzy. Jak się można domyślać główny trzon klientów stanowią młodzi ludzie, ale nie tylko! Każda pizzeria z reguły jest miejscem niezwykle przyjaznym i klimatycznym. Nie dziwne więc, że dużo ludzi tak często spędza swój wolny czas w tak miłej atmosferze, przy pysznej pizzy i wyśmienitym towarzystwie. Do takich lokali przychodzą też z przyjemnością całe familie z dzieciakami, czasem ktoś wpadnie popracować z laptopem w ciszy i spokoju, w zaciszu knajpki.

Interesująca jest również historia samej nazwy najbardziej znanej pizzy na świecie czyli margherity. Powstała ona na przybycie królowej Włoch, Margherity, która po przybyciu do Neapolu została ugoszczona wyjątkowym daniem – pizzą, a jej kolorystyka („reprezentowana” przez ser, pomidory i bazylię) nawiązywała do flagowych barw Włoch. Trzeba przyznać, że to ciekawa opowiastka Duża ilość sympatyków jedzenia zachwyca się pizzą, ale nie każdy z nich wie, że mimo tego, iż związana jest ona z Włochami, to w rzeczywistości przypuszcza się, że jej „rodzicami” są starożytni Grecy.

Magiczna pizza z mnóstwem dodatków na grubym cieście do skonsumowania w Pizzerii we Wrocławiu.

Fotorelacja

catering
jedzenie
restauracje