Dodany przez Waldemar Treliński, czwartek, 09 02 2015

Catering okolicznościowy

Do niedawna catering kojarzony był z imprezami biznesowymi, organizowanymi w firmach.

Spotkania z ważnymi klientami czy przedświąteczne spotkania dla wszystkich pracowników musiały mieć odpowiednią oprawę, zatem przedsiębiorstwa chętnie sięgały po catering okolicznościowy. Takie usługi są coraz popularniejsze, a po potrawy przygotowane w restauracjach sięgają również osoby prywatne, zamawiając potrawy na święta, ale również na różnego rodzaju imprezy rodzinne.

Sam catering oferowany jest przez wiodące restauracje jako uzupełnienie oferty restauracyjnej. Zamówienie wybranych potraw daje możliwość przygotowania uroczystej kolacji czy chrzcin dziecka we własnym domu. W ramach cateringu można zamawiać zarówno przekąski i dania na zimno, jak i dania, które będą serwowane po podgrzaniu oraz apetyczne sałatki i dodatki. Niektóre restauracje oferują także zestaw napojów, w innych z kolei można zamawiać ciasta i okolicznościowe torty. Zamawianie słodkich deserów sprawia, że usługi cateringu są coraz chętniej wykorzystywane także podczas przyjęć domowych.

Jednak sam catering okolicznościowy to nie tylko dania, które można zamawiać z wyprzedzeniem i na wynos. Bardzo często to właśnie usługi cateringowe pozwalają na zorganizowanie wesel czy przyjęć komunijnych w wynajętych salach.Organizatorzy mogą skorzystać z bogatego zestawu dań, które oferuje restauracja i wybrać jedynie te, które najlepiej będą pasować do oprawy imprezy.

Z cateringu korzystają również firmy szkoleniowe oraz organizatorzy różnego rodzaju konferencji. W takich przypadkach najczęściej serwowane są kanapki i niewielkie przekąski, a usługę realizują profesjonalni kelnerzy, których usługi, podobnie jak usługi cateringu, można zamówić bezpośrednio w restauracji. Warto pamiętać, że razem z potrawami, zwłaszcza serwowanymi na ciepło, w ramach usługi cateringowej można również wypożyczyć specjalne naczynia, które zapewniają potrawom odpowiednią temperaturę. Co ważne - także na domowej, rodzinnej imprezie zamówione w restauracji potrawy mogą być podawane przez wynajętych profesjonalistów.

Fotorelacja

restauracja
catering
jedzenie