Podobne artykuły

 • Chcemy kupować coraz więcej mieszkań, nawet bez rządowego programu

  W półroczu 2017 r. banki udzieliły 108 tys. kredytów mieszkaniowych, tj. o 5,7 proc. więcej niż na 2016 r. Dobre wyniki wiązano na ogół z programem MdM. a może jednak słusznie?

 • Wielka Brytania namawia palaczy do przejścia na e-papierosy

  W przyszłym miesiącu na brytyjskiej telewizji widzowie zobaczą kampanię przekonującą palaczy do rzucenia palenia używając papierosów elektronicznych. Autorem spotów był rządowa agencja do spraw zdrowia publicznego.

 • Urząd Lotnictwa Cywilnego zaniepokojony odwołaniem lotów przez Ryanaira

  Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego na piśmie do irlandzkich linii lotniczych Ryanair wyraził "duże zaniepokojenie" na związku z odwołaniem przez tego przewoźnika rejsów do Polski - poinformowała rzeczniczka ULC Karina Lisowska.

 • W Polsce powstanie pociąg hybrydowy

  W Polsce powstanie pociąg hybrydowy. na jednym składzie będzie zarówno napęd elektryczny, jak spalinowy. List intencyjny na sprawie zaprojektowania maszyny podpisali między innymi przedstawiciele Agencji Rozwoju Przemysłu, fabryki Cegielski oraz spółki Przewozy Regionalne.

Dodany przez Waldemar Treliński, czwartek, 09 02 2015

Catering okolicznościowy

Do niedawna catering kojarzony był z imprezami biznesowymi, organizowanymi w firmach.

Spotkania z ważnymi klientami czy przedświąteczne spotkania dla wszystkich pracowników musiały mieć odpowiednią oprawę, zatem przedsiębiorstwa chętnie sięgały po catering okolicznościowy. Takie usługi są coraz popularniejsze, a po potrawy przygotowane w restauracjach sięgają również osoby prywatne, zamawiając potrawy na święta, ale również na różnego rodzaju imprezy rodzinne.

Sam catering oferowany jest przez wiodące restauracje jako uzupełnienie oferty restauracyjnej. Zamówienie wybranych potraw daje możliwość przygotowania uroczystej kolacji czy chrzcin dziecka we własnym domu. W ramach cateringu można zamawiać zarówno przekąski i dania na zimno, jak i dania, które będą serwowane po podgrzaniu oraz apetyczne sałatki i dodatki. Niektóre restauracje oferują także zestaw napojów, w innych z kolei można zamawiać ciasta i okolicznościowe torty. Zamawianie słodkich deserów sprawia, że usługi cateringu są coraz chętniej wykorzystywane także podczas przyjęć domowych.

Jednak sam catering okolicznościowy to nie tylko dania, które można zamawiać z wyprzedzeniem i na wynos. Bardzo często to właśnie usługi cateringowe pozwalają na zorganizowanie wesel czy przyjęć komunijnych w wynajętych salach.Organizatorzy mogą skorzystać z bogatego zestawu dań, które oferuje restauracja i wybrać jedynie te, które najlepiej będą pasować do oprawy imprezy.

Z cateringu korzystają również firmy szkoleniowe oraz organizatorzy różnego rodzaju konferencji. W takich przypadkach najczęściej serwowane są kanapki i niewielkie przekąski, a usługę realizują profesjonalni kelnerzy, których usługi, podobnie jak usługi cateringu, można zamówić bezpośrednio w restauracji. Warto pamiętać, że razem z potrawami, zwłaszcza serwowanymi na ciepło, w ramach usługi cateringowej można również wypożyczyć specjalne naczynia, które zapewniają potrawom odpowiednią temperaturę. Co ważne - także na domowej, rodzinnej imprezie zamówione w restauracji potrawy mogą być podawane przez wynajętych profesjonalistów.

Fotorelacja

restauracja
catering
jedzenie