Catering

Rodzaje miodu i jego właściwości

Artykuły powiązane: catering, gastronomia, jedzenie

Rodzaje miodu i jego właściwości

(...) Niejednokrotnie słyszymy powiedzenie, że coś, co spotyka nas dobrego, to jest miód na naszą duszę. Dzieje się tak nie bez przyczyny, ponieważ miód jest nie tylko smacznym, naturalnym produktem, ale także posiada właściwości lecznicze. Istnieje wiele rodzajów miodu. Może być miód pszczeli spadziowy, rzepakowy, akacjowy, wielokwiatowy, gryczany, lipowy oraz na przykład wrzosowy. Niezależnie od gatunku każdy z nich – może poza gryczanym – ma piękną złotawą barwę i jest prawie przezroczysty. Wracając (...)

Dodany przez Waldemar Treliński, sobota, 17 02 2015

Catering okolicznościowy

Artykuły powiązane: catering, jedzenie, restauracja

Catering okolicznościowy

(...) Do niedawna catering kojarzony był z imprezami biznesowymi, organizowanymi w firmach. Spotkania z ważnymi klientami czy przedświąteczne spotkania dla wszystkich pracowników musiały mieć odpowiednią oprawę, zatem przedsiębiorstwa chętnie sięgały po catering okolicznościowy. Takie usługi są coraz popularniejsze, a po potrawy przygotowane w restauracjach sięgają również osoby prywatne, zamawiając potrawy na święta, ale również na różnego rodzaju imprezy rodzinne.Sam catering oferowany jest przez wiodące restauracje jako uzupełnienie oferty restauracyjnej. Zamówienie wybranych potraw daje możliwość przygotowania uroczystej kolacji czy chrzcin dziecka we własnym domu. W ramach cateringu (...)

Dodany przez Waldemar Treliński, sobota, 09 02 2015

Smaczny obiad w dobrej cenie

Artykuły powiązane: catering, restauracja, żywienie

Smaczny obiad w dobrej cenie

(...) Są okazje, że smaczny obiad chcemy zjeść w restauracji. Nie musi to być żadna ważna uroczystość, czasem posiłek poza domem oznacza spotkanie z przyjaciółmi czy randkę z zoną, która już nie ma ochoty gotować. Bez względu jaki jest powód jedzenia w restauracji i czy korzysta się z tego często czy okazyjnie warto wybrać taką restaurację, która spełni oczekiwania i będzie naprawdę godna polecenia.Można więc w tym miejscu zadać sobie pytanie jaka powinna być dobra restauracja? Jak zdecydować się na restaurację, której nie znamy, a nie chcemy zaliczyć przysłowiowej wpadki? Przede wszystkim warto wybrać takie miejsce, gdzie na parkingu stoją samochody, a w środku są ludzie i to najlepiej miejscowi- czyli (...)

Dodany przez Mirosław Popławski, sobota, 23 10 2014

Kawa - kawał historii

Artykuły powiązane: catering, gastronomia, restauracja

Kawa - kawał historii

(...) Kawa palona wykorzystywana po raz pierwszy była w I tysiącleciu p.n.e. w Etiopii. Pierwotnie kawę paloną gotowano z dodatkami soli i masła. Warto wspomnieć, że w tych czasach nikt jeszcze nie hodował kawy, mieszkańcom musiało wystarczyć to co udało się uzbierać z naturalnych stanowisk. Według historyków, kawa palona przywieziona została przez kupców arabskich do Jemenu dopiero w XIII wieku. To właśnie tam opracowano metody preparowania nasion przez prażenie. Warto wspomnieć, ze w Jemenie do dnia dzisiejszego produkowana jest najdroższa kawa na świecie.W Polsce kawa palona po raz pierwszy zawitała w XVII wieku. Przywieźli ją do Nas z Mołdawii Turkowie. Moda na spożywanie kawy zapanowała dopiero w XVIII wieku. W tym czasie powstawały również pierwsze kawiarnie zwane (...)

Dodany przez Waldemar Treliński, sobota, 19 07 2014

Gdzie zjeść we Wrocławiu?

Artykuły powiązane: catering, jedzenie, restauracje

Gdzie zjeść we Wrocławiu?

(...) Każdy region Polski znany jest z przywiązania do różnych dań. Wrocław można nazwać typowym miastem studenckim, nie dziwne więc, że w tym mieście jest ogromna ilość smakoszów pizzy – jedzenia, które można zamówić chyba w każdej knajpie i w każdej restauracji, a i z powodzeniem można je też przyrządzić samemu w domu.Pizza to nic innego jak placek drożdżowy, posypany smakowitymi dodatkami i pieczony później w piecu. Ta niezwykle banalna i trochę zbyt ogólna charakterystyka tego dania pewnie przyprawiła by nie jednego mieszkańca Włoch i nie jednego prawdziwego smakosza tego dania o niemały zawrót głowy, niemniej ma na celu uwypuklenie tego, że nie jest to danie specjalnie trudne do przyrządzenia. A co za tym idzie – jest ono ogólnodostępne i to jest właśnie jego ogromna wartość.Pizza ma wiele odmian, i mimo tego, iż niezmiennie będzie to placek drożdżowy z dodatkami, to jednak z reguły od tych dodatków zależy rodzaj pizzy. I tak jedną z tych najbardziej bardziej znanych na całym świecie (...)

Dodany przez Waldemar Treliński, sobota, 25 02 2014

Restauracja sushi

Artykuły powiązane: bankiety, catering, imprezy okolicznościowe, restauracja, sushi, wrocław

Restauracja sushi

(...) serwuje wyborne a także wykwintne dania z surowych ryb a także owoców morza. Restauracja japońska Hanami oferuje dodatkowo usługi cateringowe, obsługuje bankiety firmowe oraz imprezy okolicznościowe.Wraz z ciągle wzrastającą ilością gości zagranicznych we Wrocławiu (...)

Dodany przez Waldemar Treliński, sobota, 19 02 2014

Obsługa ślubów i wesel

Artykuły powiązane: catering, hale, imprezy, namioty

Obsługa ślubów i wesel

(...) Przedsiębiorstwo to działa jako wypożyczalnia krzeseł, na różnego rodzaju szkolenia, prezentacje, imprezy, wesela.Oferowane namioty imprezowe, namioty weselne czy też namioty bankietowe posiadają powierzchnię trzydziestu sześciu metrów kwadratowych. Namioty weselne są w kształcie kwadratu o wymiarach 6m x 6m. Namioty bankietowe posiadają na dwóch bokach okno i wejście. Namioty weselne można w bardzo prosty sposób łączyć z halą (...)

Dodany przez Mirosław Popławski, sobota, 01 02 2014